Новини у світі

Національний архів Австралії нагороджений премією ЮНЕСКО за досягнення у сфері забезпечення збереженості фізичних та електронних документів.

Генеральний директор ЮНЕСКО удостоїв Національний архів Австралії (НАА) званням лауреата премії ЮНЕСКО / Джікджі “Пам’ять світу”. Премією відзначено роботу, що включає публікації і новаторські ініціативи в галузі збереження цифрової документації.

Заснований в 1960 році, Національний архів став світовим лідером у багатьох областях, особливо, в питаннях збереження документів у цифровій формі. Через великі публікації працівники Архіву постійно діляться професійним досвідом з експертами та зацікавленими представниками громадськості. Крім того, НАА розповсюджує результати своїх досліджень та розробок, надаючи вільне програмне забезпечення для збереження цифрової документації в якості загальної спадщини всього світового співтовариства архівістів.

Національний архів Австралії також отримав досвід світового класу у вирішенні одного з ключових завдань ери комп’ютерів: адаптації архівів державних установ до завдань їх зберігання з метою забезпечити стійкий доступ до документів, які стосуються діяльності системи державного управління.

НАА також продемонстрував новизну до підходу до спільної роботи щодо збереження документів, в яких використані чорнила з додаванням солей заліза (застосовуються в Європі вже протягом багатьох століть).

Преміальну винагороду в розмірі 30,000 доларів, що виділяється Республікою Корея, вручається кожні два роки особам або установам, які зробили значний внесок у збереження та надання доступу до документальної спадщини.

НАА вже заявив, що використовує цю Премію для оплати праці студентів, які залучаються на платній основі до робіт з консервації документів. Це стане ефективним вкладенням коштів у збереженні документальної спадщини.

Вручення Премії відбудеться у місті Чхонджу (Республіка Корея) 2 вересня.

www.unesco.org

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Виставки онлайн