Новини у світі

Електроннй архів NARA має недоліки у пошуку інформації

За словами генерального інспектора Національного управління архівів і документації США, користувачів, яких цікавить пошук по текстах документів в створеному Архіві електронних документів (ЕRA) вартістю $ 430 млн., чекає розчарування.

В даний час створено систему, за якою користувачі можуть здійснювати пошук тільки за метаданими, в число яких зазвичай входять відомості про документи, такі як назва оригінальної публікації, дата публікації, агентство, яке опублікувало публікацію і невелика кількість ключових слів. Користувачі, які сподіваються знайти документ за словом або фразою, які не є частиною метаданих, не зможуть цього зробити.

В інтерв’ю 26 жовтня Генеральний інспектор Національного управління архівів і документації США Пол Бречфельд (Paul Brachfeld) сказав, що використання системи пошуку у ERA ускладнено відсутністю функціональних можливостей для повнотекстового пошуку, на зразок того, що представляє Google.com та інші комерційні пошукові системи.

Відсутність повнотекстового пошуку “на даний момент є однією з серйозних проблем ERA”, сказав Бречфельд. “Метадані самі по собі не розкривають змісту документів”.

Управління визнає, що є деякі обмеження в пошуку інформації. Для обслуговування та експлуатації ERA, а також удосконалення системи пошуку, укладено з компанією IBM 10-річний контракт на суму $ 243 млн.

Згідно з договором IBM буде працювати над розширенням функціональних можливостей системи шляхом додавання повнотекстового пошуку. Але поки не зрозуміло, як будуть реалізовані такі можливості в рамках нинішньої архітектури системи, оскільки додаткові витрати можуть бути надмірно високими, заявив Brachfeld.

Крім того, додав Бречфельд, що в даний момент додавання інструментів повнотекстового пошуку може зашкодити забезпечення захисту персональних даних.

http://fcw.com

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Виставки онлайн