Новини у світі

Національні Архіви США використовують краудсорсінг, додаючи теги до історичних документів

З ідеєю покращення пошуку історичних документів Національне управління архівів та документації (Національні Архіви США) просять громадськість додавати теги до документів.

Наприклад, доброволець в проекті краудсорсінга може позначити електронну копію листа або рукописне клопотання до Конгресу за допомогою включення в документ ключових слів або тегів для пошуку, які відповідають словам в документі. Теги можуть включати в себе імена осіб, таких як “Джордж Вашингтон”, місця розташування, такі як “Меріленд” або “Маунт-Вернон” та організації, такі як “Конгрес”, а також дати, події, закони і багато інших ключових слів.

У перший місяць роботи програми, добровольцями через Публічний онлайн-доступ (Online Public Access) до історичних документів було додано більше 1000 тегів, повідомив у блозі архівіст Девід Ферьер.

Користувачі повинні зареєструватися, прийняти угоду і дотримуватися основних правил, таких як відмова від будь-якої особистої інформації в тегах та перевірка тегів перед публікацією співробітниками Національного архіву.

Національні архіви США оголосили про своє рішення залучити до співпраці на літній період одного з авторів статей інтернет-енциклопедії Wikipedia. Після оцифрування, електронні версії документів будуть відредаговані та проіндексовані.

http://gcn.com

Метричні книги

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

26-28 листопада 2018 року

У 2018 році Міжнародна рада архівів відзначає Міжнародний день архівів під гаслом Щорічної конференції архівів (ALA-ICA) «Архіви: управління, пам’ять та спадщина». Місце проведення: м. Яунде, Камерун. Детальніше 

05 грудня 2018 року

Відбудуться дев’ятнадцяті джереловознавчі читання «Джерельний потенціал інформаційних ресурсів архівів», присвячені 100-річчю від дня народження професора Марка Варшавчика. Місце проведення: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60). Інформаційне повідомлення. Анкета.

Виставки онлайн