Новини у світі

Національні Архіви США використовують краудсорсінг, додаючи теги до історичних документів

З ідеєю покращення пошуку історичних документів Національне управління архівів та документації (Національні Архіви США) просять громадськість додавати теги до документів.

Наприклад, доброволець в проекті краудсорсінга може позначити електронну копію листа або рукописне клопотання до Конгресу за допомогою включення в документ ключових слів або тегів для пошуку, які відповідають словам в документі. Теги можуть включати в себе імена осіб, таких як “Джордж Вашингтон”, місця розташування, такі як “Меріленд” або “Маунт-Вернон” та організації, такі як “Конгрес”, а також дати, події, закони і багато інших ключових слів.

У перший місяць роботи програми, добровольцями через Публічний онлайн-доступ (Online Public Access) до історичних документів було додано більше 1000 тегів, повідомив у блозі архівіст Девід Ферьер.

Користувачі повинні зареєструватися, прийняти угоду і дотримуватися основних правил, таких як відмова від будь-якої особистої інформації в тегах та перевірка тегів перед публікацією співробітниками Національного архіву.

Національні архіви США оголосили про своє рішення залучити до співпраці на літній період одного з авторів статей інтернет-енциклопедії Wikipedia. Після оцифрування, електронні версії документів будуть відредаговані та проіндексовані.

http://gcn.com

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

3 квітня 2019 року

ЦДЕА України запрошує взяти участь у II  науково-практичному семінарі із міжнародною участю «Організація електронного документообігу в закладах освіти та органах державної влади», який відбудеться в Державному вищому навчальному закладі «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України за адресою: м.Київ, вул. Січових Стрільців, 52А.
Інформаційний лист.

4 квітня 2019 року

ЦДЕА України запрошує взяти участь у ІІ Міжнародному науково-практичному семінарі «Цифрові трансформації та інститути соціальної пам’яті», який  відбудеться на базі кафедри історії та документознавства Навчально-наукового гуманітарного інституту  Національного авіаційного університету. Місце проведення: м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1. Інформаційний лист. Заявка для участі (eng).

Виставки онлайн