НАУ КНУ ім. Т. Шевченка ЦДЕА України Литовський Державний Новий архів, Каунаський Окружний архів


Українсько-литовський науковий семінар
«Цифровий простір і архіви»
17-18 березня 2016 р.
(м. Київ, Проспект Космонавта Комарова, 1)
Інформаційний лист,
Програма семінару
 

Організаторами виступили: Національний авіаційний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Центральний державний електронний архів України, Литовський Державний Новий Архів, Каунаський Окружний архів.

Основні питання, що розглядалися на семінарі:

1) досвід архівних установ різних країн у справі створення цифрових колекцій, баз даних, їх захист та програмне забезпечення;

2) міжнародна співпраця і партнерство у справі створення цифрових документальних колекцій;

3) політика архівних установ у справі керування цифровими колекціями в он-лайн доступі;

4) роль веб-сайтів та соціальних мереж у розширенні комунікативного простору історико-культурного надбання;

5) принципи, завдання, методики, вимоги, які стоять перед університетами у справі формування нового обличчя архівіста – фахівця цифрового простору.

В роботі семінару взяли участь: директори архівних установ, керівники проектів з оцифрування архівних документів
та створення цифрових колекцій документів, архівісти, відповідальні за створення та наповнення веб-сайтів архівних установ, викладачі вищих навчальних закладів.

Співробітники ЦДЕА України виступили
з доповідями на теми: «Сутність та основні завдання електронних архівних послуг як засобу комунікацій архівної сфери у цифровому просторі»
(Ковтанюк Ю. С.); «Стратегії та ініціативи державних архівів різних країн щодо приймання на зберігання нових інформаційних об’єктів»
(Паламарчук Л. В.); «Особливості комплектування архівних установ документами в електронній формі» (Чернятинська Ю. Г.).

        

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

3 квітня 2019 року

ЦДЕА України запрошує взяти участь у II  науково-практичному семінарі із міжнародною участю «Організація електронного документообігу в закладах освіти та органах державної влади», який відбудеться в Державному вищому навчальному закладі «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України за адресою: м.Київ, вул. Січових Стрільців, 52А.
Інформаційний лист.

4 квітня 2019 року

ЦДЕА України запрошує взяти участь у ІІ Міжнародному науково-практичному семінарі «Цифрові трансформації та інститути соціальної пам’яті», який  відбудеться на базі кафедри історії та документознавства Навчально-наукового гуманітарного інституту  Національного авіаційного університету. Місце проведення: м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1. Інформаційний лист. Заявка для участі (eng).

Виставки онлайн