Директор ЦДЕА України Ковтанюк Ю. С. у складі делегації українських архівістів відвідав Національний цифровий архів Польщі (Narodowe Archiwum Cyfrowe, NAC).

Під час зустрічі польскі архівісти ознайомили українських колег з досвідом роботи архіву: провели дві презентації щодо завдань та функцій NAC, складу документів, що зберігається в архіві, його технічного оснащення, перспективних планів, роботою інтегрованої системи архівної інформації ZoSIA (Zintegrowany System Informacji Archiwalnej) та «Шукай в архівах» – модуль системи ZoSIA, забезпечуючий онлайн доступ користувачів до архівних данних системи про документи та оцифровані копії документів, а також влаштували екскурсію по NAC для детального ознайомлення з основними виробничими процесами.

Особливу увагу українські архівісти звернули на оцифрування мікрофільмів та роботу в інтегрованій системі архівної інформації ZoSIA, що призначена для автоматизованого описування оцифрованих документів у відповідності до вимог Загального міжнародного стандарту архівного описування ISAD(G), що гармонізовано також в Україні.

Фоторепортаж


Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

24 вересня 2020 р.

Європейська Комісія організує вебінар на тему eArchiving: Transform the way you preserve data (eArchiving: перетворіть спосіб збереження даних), на якому буде презентовано набір програмних інструментів Database Preservation Toolkit (DBPTK) від розробника @KEEPSOLUTIONS, призначений для зберігання реляційних баз даних у стандартному архівному форматі. Вебінар відбудеться у межах циклу семінарів, що проводить  Європейська Комісія на власному майданчику протягом 2020 року. Час проведення – 10:00-11:15. Реєстрація

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн