Новини у світі

Історичне співттовариство Сан-Хуана (Пуерто-Рико) прагне зберегти історичні документи, створюючи їх цифрові копії.

Збільшення кількості та старіння колекцій книг, рукописів, фотографій та інших матеріалів, пов’язаних з історією міста Сан-Хуан призвело до необхідності забезпечення їх довгострокового зберігання.

Це спонукало добровольця Кена Халла (Ken Halla) та інших членів міського історичного співтовариства розпочати проект (The Digital San Juan Bautista Project) з використанням сучасних технологій зберігання письмової історії міста Сан-Хуан для майбутніх поколінь.

Протягом трьох місяців, Халла працював над переведенням у цифрову форму відеокасет та зберіганням їх на DVD і жорстких дисках. Оцифроване відео (11 годин) містить інтерв’ю з кількома давніми жителями Сан-Хуана, також більш ніж 100 годин презентацій і подій, записаних на аудіо та відеокасети. Халла також відсканував колекцію фотографічних слайдів, які містять документацію 1975-76 р. про відновлення місії Сан-Хуан.

Історичне співтовариство залучає до співпраці добровольців для отримання професійної підготовки по оцифруванню та зберіганню історичних документів. У липні організація виділила $ 3,000 на комп’ютерне обладнання для проекту.

“Ми також сподіваємося, що люди які будуть передавати на зберігання історичну документацію або фотографії свого будинку, в обмін отримають досвід по скануванню документів”, сказав Халла.

Голова суспільства Sheila Prader (Шейла Прадер) повідомила, що проект це більше ніж просто створення безпечної мережі для цінних історичних матеріалів. Нам треба зацікавити більше людей, щоб допомогти зберегти і зробити доступним історичні архівні документи.

Добровольці можуть отримати інструкцію по скануванню документів, захисту авторських прав та інвентаризації і каталогізації архівних матеріалів.

Основна частина проекту по оцифруванню була зроблена спільно з співтовариством “Community Media Access Partnership” в “Gavilan College”.

www.pinnaclenews.com

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн