Новини у світі

Розробка стандартів для збереження електоронних листів

З метою вирішення завдання розробки стандартів для збереження електронних листів, було вирішено створити цільову групу яку очолили помічник керівника архівної служби і професор університету штату Іллінойс в Урбана-Шампейн Крістофер Пром і IT-фахівець дирекції технологічної політики Бібліотеки Конгресу США Кейт Мюррей.

Зі збереженням електронної пошти пов’язаний ряд технічних проблем, які Крістофер Пром змалював у своєму звіті. Обліковий запис електронної пошти, як правило, «містить документи різнорідні за своїм контекстом, структурою і змістом, документуючи як пересічні, так і незвичайні події», – це суміш листів друзям і членам сім’ї, повідомлень і приватного листування з ділової, це новинні розсилки, спам і багато іншого. У звіті наголошується, що окремі повідомлення часто містять приєднані файли різного формату та змісту.

Ще з обдною важливою проблемою щодо захисту недоторканості приватного життя, конфіденційністю і управління доступом зіткнулась цільова група при роботі з об`ємними електронними колекціями.

Цільова група буде спиратися у своїй діяльності на раніше випущені звіти, проекти законодавчих та інших напрацювання цих експертів і представляються ними установ, такі, як підхід «Capstone» Національних архівів США до забезпечення збереження електронного листування ключових керівників федеральних органів виконавчої влади (проект DArcMail архівів Смітсонівського інституту), в історичній бібліотеці Бентлі університету Мічигану, і платформа ePADD розроблена бібліотекою Стенфордського університету.

Збереження електронної пошти стає все більш нагальною проблемою, «оскільки вона вже приходить на наш поріг», – говорить Мюррей. «Багато років ми чули розмови про «цифрову повінь», і ось вона вже тут. І коли куратори і архівісти обговорюють з донорами придбання їхніх колекцій, електронна пошта є тим багатим джерелом даних, який установи хотіли б отримати. Таким чином, проблема вже в наявності, але у нас є прогалини в арсеналі наших інструментів, що підтримують процеси прийняття цих матеріалів на зберігання, прийняття рішень, пов’язаних з персональними даними та конфіденційної інформації, і зусилля щодо забезпечення доступності цих матеріалів».

Джерело:

“http://lj.libraryjournal.com/2017/01/industry-news/setting-the-standards-for-saving-email/”

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

24 вересня 2020 р.

Європейська Комісія організує вебінар на тему eArchiving: Transform the way you preserve data (eArchiving: перетворіть спосіб збереження даних), на якому буде презентовано набір програмних інструментів Database Preservation Toolkit (DBPTK) від розробника @KEEPSOLUTIONS, призначений для зберігання реляційних баз даних у стандартному архівному форматі. Вебінар відбудеться у межах циклу семінарів, що проводить  Європейська Комісія на власному майданчику протягом 2020 року. Час проведення – 10:00-11:15. Реєстрація

19-22 жовтня 2021 р.

Міжнародною радою архівів (ICA) оголошено нові дати проведення Конгресу ICA в Абу-Дабі19-22 жовтня 2021 р. в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC).  Наради ICA з питань управління відбудуться між 17-18 жовтня 2021 р.

Виставки онлайн