Новини у світі

Національні архіви Великобританії розширили базу даних для ідентифікації форматів DROID

Національні архіви Великобританії в черговий раз розширили базу даних, яка використовується в службі PRONOM у співпраці з Науково-дослідним інститутом Джорджії і Національними архівами США (NARA).

В результаті спільної діяльності було додано 50 сигнатур, які використовуються для ідентифікації електронного файлового формату. У загальній складності за липень база містить 60 нових сигнатур, якими можуть користуватися дослідники і громадськість.

PRONOM і Національні архіви зберігають відомості про 800 електронних форматів. У поєднанні з програмою для ідентифікації форматів, база даних DROID містить близько 400 внутрішніх сигнатур.

При скануванні жорсткого диску комп’ютера DROID ідентифікує файли, що засновані на записах в базі даних PRONOM. Правильна ідентифікація форматів файлів є першим кроком для забезпечення їх довгострокової схоронності, це дає можливість архівістам виявити формати файлів, які піддаються ризику старіння. Така ідентифікація дозволяє розробити стратегію міграції та необхідні інструменти для забезпечення схоронності.

www.nationalarchives.gov.uk

Метричні книги

Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

26-28 листопада 2018 року

У 2018 році Міжнародна рада архівів відзначає Міжнародний день архівів під гаслом Щорічної конференції архівів (ALA-ICA) «Архіви: управління, пам’ять та спадщина». Місце проведення: м. Яунде, Камерун. Детальніше 

05 грудня 2018 року

Відбудуться дев’ятнадцяті джереловознавчі читання «Джерельний потенціал інформаційних ресурсів архівів», присвячені 100-річчю від дня народження професора Марка Варшавчика. Місце проведення: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60). Інформаційне повідомлення. Анкета.

Виставки онлайн