ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС

Петриківський розпис, або «Петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття.

Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства (наприклад, від українського опішнянського розпису та від російських хохломського розпису і федоскінської мініатюри), є техніка виконання, візерунки, їх кольори та біле тло.

5 грудня 2013 року Петриківський розпис було включено до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

  1. Історія Петриківського розпису

Фотогалерея


Джерело: Вікіпедія http://uk.wikipedia.org


Ягоди калини намальовані пальцем. Скринька дерев’яна. 1980-ті роки

Джерело: Вікіпедія http://uk.wikipedia.org

Скринька пластмасова з жар-птахом. 1980-ті рр.

Джерело: Вікіпедія http://uk.wikipedia.org

Скринька дерев’яна з петриківським розписом. 1985 р.

Джерело: Вікіпедія http://uk.wikipedia.orgДжерело: Вікіпедія http://uk.wikipedia.org
Адміністратор відомчої електронної пошти Державної архівної служби України

Анонси

3 квітня 2019 року

ЦДЕА України запрошує взяти участь у II  науково-практичному семінарі із міжнародною участю «Організація електронного документообігу в закладах освіти та органах державної влади», який відбудеться в Державному вищому навчальному закладі «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України за адресою: м.Київ, вул. Січових Стрільців, 52А.
Інформаційний лист.

4 квітня 2019 року

ЦДЕА України запрошує взяти участь у ІІ Міжнародному науково-практичному семінарі «Цифрові трансформації та інститути соціальної пам’яті», який  відбудеться на базі кафедри історії та документознавства Навчально-наукового гуманітарного інституту  Національного авіаційного університету. Місце проведення: м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1. Інформаційний лист. Заявка для участі (eng).

Виставки онлайн